ВОДОНАГРІВАЧІ
Електричні водонагрівачі
Електричний водонагрівач працює від електрики. Бувають різного розміру (10л - 400л), типу (проточні та накопичувальні), єдиною умовою для їх роботи є наявність електричної мережі в будинку. Цим вони і зручні. Для роботи пристрою не потрібно автономна опалювальна система. Інші типи бойлерів (непрямого нагріву) нагріваються від газових і твердопаливних котлів, сонячних колекторів, теплових насосів. Щоб вонипрацювали, сама система повинна в будинку бути, і повинна в даний конкретний момент працювати (коли включається електричний бойлер). Електричні ж нагрівачі всього лише потрібно включити в розетку: і апарат набирає воду, нагріває її, і подасть в кран.
Типи електричних бойлерів (водонагрівачів)
Всі електричні водонагрівачі (бойлери) розрізняються по типу ТЕНів - металевих спіралей, які є провідниками тепла від електричної мережідо води. Вони знаходяться прямо в баку. Бувають сухі і мокрі ТЕНи.
-
Мокрі Тени. Знаходяться безпосередньо в самому баку: «плавають» у воді і ніякої оболонкою не захищені. Це призводить до того, що на цих металевих спіралях неминуче утворюється накип, і їх регулярно доводиться міняти. З іншого боку, замінити ТЕН в такому пристрої не становить особливих труднощів - з цим може впоратися домашній майстер або ж викликаний ремонтник. До того ж,апарати з відкритим Теном коштують дешевше аналогічних з закритим.
-
Сухі Тени. Знаходяться в спеціальній колбі: вони не стикаються з водою під час її перебування в баку. Такі електричні бойлери (водонагрівачі) більш комфортні: не шумлять під час роботи, рідше виходять з ладу (колба захищає спіраль від освіти накипу, що продовжує термін її служби). Але є свої мінуси: такі пристрої коштують дорожче, а замінити сухий ТЕН - це ціла історія.Тут потрібні знання пристрою водонагрівача (бойлера) електричного, без яких з роботою не впоратися. Потрібно викликати досвідченого майстра.
Електричні бойлери існують двох типів: накопичувальні і проточні. Їх Ви можете бачити на сторінці нашого інтернет-магазину. Давайте розглянемо і ті, і інші.
-
Накопичувальні бойлери (водонагрівачі) - «накопичують» воду в свої бачки (ємності) зводопровідних труб перед тим, як почати її гріти. Тобто, спершу вода повинна набратися в ємність, потім водонагрівач (бойлер) включиться і її нагріє. А вже після вода надійде в точки забору (ний або кухонний кран). Це традиційні пристрої: все з ними знайомі, все їх не один раз бачили в роботі. (Бойлерні міських будинків працює саме за таким принципом). Громіздкі, недешеві, але зате здатні нагріти велику кількість води до справжнього окропу. Накопичувальний бойлер підійдедобре для ванної.
-
Проточні водонагрівачі (бойлери) - нове слово техніки. Вода, що надходить в них, нагрівається моментально. Вода, що протікає у водопровідній трубі, надходить в цей апарат, і тут же випливає з крана вже гарячою. Не потрібно ніяких містких баків, часу нагрівання. Проте, і ці пристрої не ідеальні. Будуть приходити підвищені рахунки за холодну воду і електрику (підвищений їх витрата), а також вода буде ненастільки гарячою, якою могла б бути в звичайному, бойлера (водонагрівачі). До того ж, натиск води повинен бути від 2л в хвилину - інакше пристрій просто працювати не буде.
Як бачимо, однозначно віддати перевагу комусь складно. Кожен бойлер (водонагрівач) для води електричний має свої мінуси і плюси.